Harahorn White Lemon gin

Hva passer til Harahorn White Lemon Gin

Harahorn White Lemon Gin er ikke bare en ny Harahorn variant, det er deres 5 รฅrs jubileums gin. Her har de tatt utgangspunkt i Harahorn Gin, kjรธrt pรฅ med ekstra mye sitronskall, og lagt til pomerans, grรธnnmynte og peppermynte.

Resultatet er en gin som holder smaken helt igjennom, fra du fรฅr den i munnen til ettersmaken ebber ut. Dette er en gin som bรฅde fungerer i en Gin og Tonic og som fungerer i en cocktail sammen med mange andre elementer. Vรฅr favorittonic sรฅ lang er Thomas Henry Tonic Water.

Dette sies รฅ vรฆre en special edition som bare blir tilgjengelig i jubileumsรฅret. Her gjelder det, med andre ord, รฅ ikke hvile pรฅ sine einebรฆr.

Historien om Harahorn Gin

Historien om Harahorn Gin – Fabeldyret som erobret verden

Historien om Harahorn Gin har elementer av pasjon og lidenskap, samt en god porsjon folklore. Resultatet er eventyrlig. Historien om Harahorn Gin starter 1581 meter over havet, i Grรธndalen i ... Les mer

Harahorn White Lemon Gin

Nรธkkelord: Gin
Land: Norge
Alkoholstyrke: 42%
Farge: Klar
Kalorier pr 4cl: 88kcal

Beskrivelse

Kjente ingredienser

Duft

  • Blomster
  • Lakris
  • Sitrus
  • Peppermynte

Smak

Ettersmak

Anbefalt garnityr

Skriv ut
Forberedelser: 0 minutes
Tilberedning: 0 minutes
Harahorn White Lemon Gin tar utgangspunkt i Harahorn Gin. Deretter har de tilsatt ekstra sitronskall, og lagt til pomerans, grรธnnmynte og peppermynte.

Oppskrifter med Harahorn White Lemon Gin

Andre gin fra samme produsent

Fรธlg oss gjerne pรฅ Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.

Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert pรฅ denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden mรฅ avtales pรฅ forhรฅnd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt pรฅ denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Fรฅ en ukentlig oppsummeringย fra Alt om Ginย hver fredag. Se et eksempel her.

Vi sverger pรฅ en G&T at vi aldri kommer til รฅ dele e-post adressen din med andre.
Se vรฅre personvernbetingelser.

2 comments

  1. Hei! Her var det mye flott info om Gin. Har fรฅtt litt dilla pรฅ Gin selv. Har oppdaget at mange slag med mye urter er helt fantastiske som snaps. Det finner jeg ingen ting om her. Det hadde vรฆrt fint syntes jeg.

    1. Hei Lars,
      Takk for hyggelig melding. Det er mange gin som kan nytes som snaps. Vi har skrevet dette i noen omtaler. Jeg skal se om vi kanskje kan lage en egen artikkel om de beste ginene รฅ bruke til dette formรฅlet.

4 from 2 votes (2 ratings without comment)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.