Hayman’s Peach & Rose Cup er en ginlikør som er perfekt til å lage en frisk og fruktig sommerdrink – med limonade og masse frukt. Noe mer brittisk enn dette er det nesten vanskelig å få til. Dette blir en sommerhit!
Den britiske tradisjonen med cup’s er litt eksotisk for oss. Men det er ikke verre enn at du bruker Hayman’s Peach & Rose Cup som base og blander med limonade, eller sitrustonic og frukt. Både sitron og grapefrukt varianter fungerer bra. Vi har også hørt gode ord om bruk av grapefruktsoda, jordbær og basilikum til denne. Den er perfekt som en velkomstdrink i glass eller bowle. Du bruker den som base og spiller videre med jordbær, blåbær, agurk og mint. Du kan også bruke mer av det som allerede er i den; fersken og roser.
Duft- og smaksnotater
Duften er tydelig av fersken og roser. Du aner krydder og sødme.
Smaken er åpenbart søt, med fersken og hint av roser. Ettersmaken er krydret med et bittelite hint av pepper. Avslutningen er likevel av krydret ferskensødme.
Hayman’s Peach & Rose Cup
Beskrivelse
Kjente ingredienser
- Einer
- Fersken
- Rose
- Koriander
- Sitronskall
- Kvann
- Kassia
- Kanel
- Muskat
- Appelsinskall
- Orrisrot
- Lakris
- Kornbasert sprit
Duft
- Fersken
- Rose
- Krydder
- Sødme
Smak
- Rund
- Sødme
- Fersken
- Sitrus
- Pepper
Ettersmak
- Einer
- Sødme
Anbefalt tonic
Anbefalt garnityr
- Agurk
- Jordbær
- Mint *
Mer informasjon
Oppskrifter med Hayman’s Peach & Rose Cup
Andre produkter fra samme produsent
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.
Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.