Angostura Orange Bitters er Angostura sin andre cocktailbitter. Den kom ut så sent som i 2007, kun 183 år etter den første. Men, det er jo ganske laidback på Trinidad.
Det som er noe overraskende er at den er så totalt forskjellig fra Angostura Aromatic Bitter. Den inneholder ingen av de samme ingrediensene, og oppleves mye søtere og mindre bitter. Produsenten sier den inneholder en kompleks blanding av tropiske appelsiner og krydder.
Den er veldig anvendelig i cocktails, da du kan tilføre en liten vri uten at det blir for mye for de som ikke er så glad i det bitre. Prøv den i en Negroni!
Duft- og smaksnotater
Duften er krydret, med et mildt bittert preg og appelsin.
Smaken er først overraskende søt, veldig tydelig både søte og bitre appelsiner. Avslutningen er mer krydret med en ganske mild bitterhet og en mer dempet sødme.
Angostura Orange Bitters
Beskrivelse
Kjente ingredienser
- Appelsin
- Krydder
- Sitron
- Alkohol
- Vann
- Sukker
- Kardemomme
Duft
- Appelsin
- Krydder
- Mild Bitterhet
Smak
- Appelsin
- Krydder
Ettersmak
- Bitterhet
- Appelsin
- Krydder
Mer informasjon
Oppskrifter med Angostura Orange Bitters
Produkter fra samme produsent
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.
Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.