Truls Svendsen Gin

Hva passer til Truls Svendsen Gin

Truls Svendsen Gin er laget i samarbeid med Ivan Abrahamsen pรฅ Meir Destilleri. Dette er samme sted som Truls har laget akevitten sin.

Dette er en gin slik som Truls liker den. Den er dobbeltdestillert og sammensatt av en rekke klassiske ginkrydder. Den inneholder ogsรฅ smรฅ mengder av akevittdestillatet som Truls benytter i akevitten sin. I tillegg er det tilsatt destillat fra gjรฆrede pressrester av bringebรฆr (nesten bringebรฆr grappa) fra det lokale og prisbelรธnnede Bringebรฆrlandet i ร…s.

Truls Svendsen sin interesse for gin er ikke noe nytt. I november 2008 fikk han oppmerksomhet for et stunt han gjorde for Senkveld. Under den norske premieren av James Bond-filmen Quantum of Solace tilbรธd han kjendiser pรฅ den rรธde lรธperen Dry Martini samtidig som han drakk selv. Det gikk som det mรฅtte gรฅ, men han vant prisen for รฅrets TV-รธyeblikk under Gullruten i 2009.

Duft- og smaksnotater

Duften er preget av blรธt einebรฆr og noe som hinter om en underliggende sรธdme.
Smaken er tydelig einer og koriander. Deretter kommer paradiskorn med hint av kanel. Ettersmaken er lang og blรธt, med hint av kardemomme og bringebรฆr.

Truls Svendsen Gin

Nรธkkelord: Gin
Land: Norge
Produsent: Meir Distillery AS
Alkoholstyrke: 42%
Farge: Klar
Kalorier pr 4cl: 88kcal

Beskrivelse

Kjente ingredienser

Duft

Smak

Ettersmak

Anbefalt garnityr

Skriv ut
Forberedelser: 0 minutter
Tilberedning: 0 minutter
Truls Svendsen Gin er laget i samarbeid med Ivan Abrahamsen pรฅ Meir Destilleri. Dette er samme sted som Truls har laget akevitten sin.

Mer informasjon

Vinmonopolet
Produsent

Oppskrifter med Truls Svendsen Distilled Gin

Gin fra samme produsent

Fรธlg oss pรฅ Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.

Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert pรฅ denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden mรฅ avtales pรฅ forhรฅnd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt pรฅ denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Fรฅ en ukentlig oppsummeringย fra Alt om Ginย hver fredag. Se et eksempel her.

Vi sverger pรฅ en G&T at vi aldri kommer til รฅ dele e-post adressen din med andre.
Se vรฅre personvernbetingelser.

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for รฅ redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.