Portobello Road Gin no. 171 Special Reserve

Hva passer til Portobello Road Gin no. 171 Special Reserve

Portobello Road Gin no. 171 Special Reserve ble laget for å feire Portobello gin sitt 10 års jubileum. Den er laget med potetsprit og har hvilt på eikefat før destillering.

De ønsket å feire med en innovativ gin for ginelskere. Som de pleier forsøkte de å skyve grensene for London Dry gin så langt som mulig. Her har de brukt sine vanlige botaniske ingredienser, men doblet mengden einer. Deretter har de latt ingrediensene maserere i 48 timer, i stedet for de vanlige 24, før destillering. Maserasjonen har også som nevnt over skjedd på eikefat, slik at de på en måte har brukt fatene som en ekstra ingrediens. Etter destillasjon er ginen vannet ut med Vichy Catelan Water, verdens meste mineralrike vann.Alkoholstyrken er 50,5%.

Resultatet er en gin full av karakter, av og for gin elskere. Portobello ønsket her å lage en gin som var verdt å heve glasset for, og vi er i alle fall enige i at målet er nådd. Den kraftige smaken gjør at den passer med en mengde forskjellige tonic.

Duft- og smaksnotater

Duften er sitrusfylt einer, koriander og mengder av fruktige krydder.
Munnfølelsen er vidunderlig myk, smaken kraftig og svært godt integrert. Her kjenner du en mengde krydder, sitrus, og mild pepper. Ettersmaken ar lang, og rundes av med mild lakris.

Portobello Road Gin Special Reserve 101

Nøkkelord: Gin
Type: London Dry gin
Land: England
Produsent: The Distillery London
Alkoholstyrke: 50,5%
Farge: Klar
Kalorier pr 4cl: 88kcal
Skriv ut
Forberedelser: 0 minutes
Tilberedning: 0 minutes
Portobello Road Gin no 171 Special Reserve. Laget til Portobellos 10 års jubileum. Laget med potetsprit, hvilt på eikefat FØR destillering.

Oppskrifter med Portobello Road Gin no. 171 Special Reserve

Gin fra samme produsent

Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.

Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Få en ukentlig oppsummering fra Alt om Gin hver fredag. Se et eksempel her.

Vi sverger på en G&T at vi aldri kommer til å dele e-post adressen din med andre.
Se våre personvernbetingelser.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.