Luxardo Sour Cherry Gin

Hva passer til Luxardo Sour Cherry Gin

Luxardo Sour Cherry Gin er en spennende Italiensk smaksatt gin med marasca kirsebær. Dette er en gin med syrlige kirsebær, tydelig einer og masse krydder.

Dette er et spennende bekjentskap som jeg vil anta må være godt likt av bartendere. Bruker man denne i klassiske drinker vil de kjennes helt nye. Den vil også gi nye morsomme kreasjoner hvor fargen og smaken får spille.

Denne anbefales brukt i f.eks Sour Cherry Martiniez og Cherry Sour Gin Fizz, Cherry Sour eller en Cherry Sour Mule med ingefærøl. Den passer strålende i en Gin og Tonic også, og da får du selvsagt det artige med fargen som gjør seg godt. Prøv med Fever-Tree Mediterranean tonic og rosmarin og sitronskall som garnityr. Helt nydelig, og utrolig flott farge.

Med de tonic vi har forsøkt og likt så langt ser det ut til at ginen tåler 3-4 gangeren med tonic. Et enkelt utgangspunkt kan være å teste med den første Indian tonicen du har tilgjengelig. Det er så mye smak i ginen at det du bruker tonic til her er å evt tilføre litt sødme om du liker det, eller å holde den mer nøytral med en mindre søt tonic. Med en mediterranean type tonic tilfører du litt salter og middelhavskrydder.

Smaks- og duftnotater

Duften er av tydelige marasca kirsebær, einer og krydder. Syrlig kirsebær, og en nydelig krydderbombe. Smaken er helt tydelig en gin med einer og krydder, men samtidig helt tydelig kirsebær. En lang kirsebæravslutning faktisk, med einer og krydder som henger i.

Luxardo Sour Cherry Gin

Nøkkelord: Gin
Type: Smaksatt gin
Land: Italia
Produsent: Luxardo
Alkoholstyrke: 37,5%
Farge: Rød
Kalorier pr 4cl: 88kcal
Skriv ut
Forberedelser: 0 minutter
Tilberedning: 0 minutter

Mer informasjon

Vinmonopolet
Produsent

Oppskrifter med Luxardo Sour Cherry Gin

Andre produkter fra samme produsent

Følg oss på Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.
Støtt oss med det som tilsvarer prisen på en flaske tonic.

Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Få en ukentlig oppsummering fra Alt om Gin hver fredag.

Vi sverger på en G&T at vi aldri kommer til å dele e-post adressen din med andre.
Se våre personvernbetingelser.

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.