Sour Cherry Martinez er Luxardo sitt eget forslag til en perfekt bruk av deres produkter. Og her har de jammen rett. Dette er sterkt, sรธtt og perfekt.
Du kan selvsagt forsรธke med en annen vermut og fรฅ et strรฅlende resultat, men akkurat den her kombinasjonen er himmelsk. Luxardo Sour Cherry Gin, Luxardo Antico og Luxardo Maraschino Originale (den mรฅ du jo ha skal det vรฆre en Martinez) er faktisk helt himmelsk.
Du kan selvsagt forsรธke pรฅ รฅ variere ingrediensene i forhold til hverandre. Vi liker alle ting litt forskjellig.
Dette trenger du kanskje
*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene er du med pรฅ รฅ dekke kostnadene ved รฅ drive denne nettsiden, uten at det koster deg noe ekstra.
Sour Cherry Martinez med Luxardo Sour Cherry Gin
Beskrivelse
Ingredienser
Dette trenger du
Pynt med
Slik gรฅr du frem
- Sett glasset til kjรธling ved รฅ legge en isbit i glasset og fylle det med kaldt vann.
- Mรฅl opp alle ingrediensene. Hell dette i rรธreglasset.
- Rรธr i 20 sekunder.
- Tรธm glasset. Rist ut vannet.
- Sil vรฆsken over i glasset.
- Nรฅr du bruker sitronskall bruker du en zester eller potetskreller og tar av en bit pรฅ 5-6 cm. Skjรฆr til og pynt pรฅ skalbiten, eller bruk den som den erSkjรฆrer eller vrir du skallet over glasset fรฅr du oljene spredd pรฅ toppen. Dette gir mer smak enn om du bare legger skallet oppi.
- Jeg har hengt sitronskallet pรฅ kanten av drinken, slik at bare litt av skallet er nedi. Duften er likevel veldig med i opplevelsen du har av drinken.
Fรธlg oss gjerne pรฅ Facebook, Instagram, Pinterest og Twitter.
