Osmoz Citrus Gin

Hva passer til Osmoz Citrus Gin

Osmoz Citrus Gin er en elegant fransk gin laget på druesprit. Produsenten, Château Montifaud, har seks generasjoners erfaring i produksjon av vin og Cognac. Det kjennes på smaken. Disse vet hva de gjør.

Det må være gøy å forsøke noe annet når man har flere generasjoners erfaring med brennevin på baken – og bruke dette til å utvikle noe helt nytt. De må ha smak og duft i blodet, og det kommer fint til uttrykk i balansen og kreativiteten i ingredienser i denne ginen.

Blant ingrediensene er eple, lime og agurk – noe som gjør at den passer med mye forskjellig garnityr. Den inneholder også noe som ikke er så vanlig i gin, nemlig safran og lind. Ja, som i treet lind.

Dette er en gin vi kommer til å leke mye med, så det forventes at listen over tonic og garnityr vil vokse. Her er det utrolig mange ingredienser vi kan spille videre på – så vi gleder oss.

Vil du se en sammenligning av flere sitrus gin kan du lese her.

Mer informasjon

Vinmonopolet
Produsent

Oppskrifter med Osmoz Citrus Gin

Andre gin fra samme produsent

Følg oss på Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.
Støtt oss med det som tilsvarer prisen på en flaske tonic.

Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Få en ukentlig oppsummering fra Alt om Gin hver fredag.

Vi sverger på en G&T at vi aldri kommer til å dele e-post adressen din med andre.
Se våre personvernbetingelser.
5 from 1 vote (1 rating without comment)

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.