OHD Pink Gin nytt

Hva passer til OHD Pink Gin

OHD Pink Gin er et gin laget med tre bær i fokus. Bringebær, blåbær og solbær gir sammen med sitrus og krydder en nydelig gin med lekker farge. Ginen brukes i bryllupsdrinken til Märtha Louise og Durek Verrett.

Oslo Håndverksdestilleri har her tatt frem et mildt destillat som de har maserert bærene i for å få naturlig smak, aroma og farge. Siden fargen er helt naturlig vil ginen kunne miste litt av rødfargen over tid, uten at dette går ut over duft og smak. Denne har virkelig potensiale til å bli en elsket gin i sommer.

Det er mye og god smak, og en perfekt gave, kanskje særlig til utlendinger. Her er det norske ingredienser, og filosofien til OHD er jo at produktene skal smake av hvor de kommer fra. Det brukes vekster som vokser vilt i Norge, og de ønsker at du skal kjenne duften av fjell, eng og skog i produktene deres.

Denne ginen ble tilgjengelig på Vinmonopolet i mai 2024. Her kan du se video fra Nettavinsen sin test av OHD Pink Gin.

Var du en av de som rakk å kjøpe den første utgaven som kom på Vinmonopolet i mai? Da kan du sitte på et samleobjekt. Min anbefaling er at du da lar denne flasken stå og heller koser deg med den flasken som kan kjøpes nå. Du kan lese mer om dette i denne artikkelen: OHD Pink Gin er tilbake på Vinmonopolet – Alt om Gin

Visste du at Oslo Håndverksdestilleri har åpne dager og arrangerer private smakinger? Du kan lese mer om dette her.

Duft- og smaksnotater

Det dufter av bær, mest bringebær, men du aner mørkere noter. Einer, krydder og sitrus er også tydelig.
Smaken er overraskende tydelig bringebær, men det er også tydelige krydder. Her kjennes både einer, koriander, kvann og sitrus. I overgangen mot ettersmak er pepper fremtredende. Ettersmaken preges av urter og lett sitrus.

Mer informasjon

Vinmonopolet
Produsent

Oppskrifter med OHD Pink Gin

Gin fra samme produsent

Følg oss på Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.

Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Få en ukentlig oppsummering fra Alt om Gin hver fredag. Se et eksempel her.

Vi sverger på en G&T at vi aldri kommer til å dele e-post adressen din med andre.
Se våre personvernbetingelser.

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.