Dutch Courage Dry Gin er på mange måter så klassisk at den burde vært en London Dry Gin. Det er den ikke. Med unntak av vanilje benyttes kun klassiske velkjente ingredienser.
Einer, koriander, og sitrus er de tre hovedelementene i duft og smak. Tillegget av kvann, lakrisrot , og vanilje gjør at denne ginen har en ekstra underliggende rundhet som gjør seg godt i en Gin og Tonic. Den gjør seg også veldig godt i en Dry Martini med sitronskall.
Når jeg først skulle ha med en gin hjem fra Holland, så måtte det bli den med dette navnet. Navnet Dutch Courage er nemlig ikke tilfeldig. Dette er nemlig det engelskmennene kalte genever, som er ginen sitt opphav, når de først ble kjent med denne drikken rundt 1618 eller så. Resten av den historien kan du lese her: Historien om gin: Fra krig og elendighet til fatlagring og lidenskap.
Dutch Courage Dry Gin
Beskrivelse
Anbefalt tonic
- Birdcage Indian Tonic Zero Sugar
- Double Dutch Indian Tonic Water
- Fentimans Premium Indian Tonic Water
- Fever-Tree Aromatic Tonic Water
- Fever-Tree Mediterranean Tonic Water
- Goldberg Japanese Yuzu Tonic
- The Headless Horseman original indian tonic water
- The Headless Horseman pink grapefruit tonic water
- Three Cents Aegean Tonic
- Three Cents Tonic Water
- Tundra Indian Tonic Water
- Ørn Craft Pink Grapefruit Tonic
Anbefalt garnityr
Oppskrifter med Dutch Courage Dry Gin
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, Pinterest og Twitter.


