Gin-Tonic med Plymouth Gin og Amalfi sitron er absolutt en gledelig opplevelse. Her med har vi brukt Bareksten Premium Indian Tonic Water og selvsagt skall av amalfisitron.
For meg er det alltid litt hรธytid over det nรฅr Amalfi sitronene endelig kommer i butikken over nyttรฅr. Jeg begynner faktisk รฅ glede meg i lang tid fรธr! Nรฅr de fรธrst er kommet benytter jeg anledningen og tรธrker de i skiver slik at vi har helt til neste gang de er รฅ fรฅ tak i. Du kan lese mer om รฅ tรธrke frukt til garnityr her.
Dette trenger du kanskje
*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene er du med pรฅ รฅ dekke kostnadene ved รฅ drive denne nettsiden, uten at det koster deg noe ekstra.
Gin-Tonic med Plymouth Gin og Amalfi sitron
Beskrivelse
Ingredienser
Dette trenger du
Pynt med
Slik gรฅr du frem
- Vask og tรธrk frukten du skal bruke som garnityr
- Mรฅl opp gin og tonic. Hell dette i glasset
- Fyll opp med isbiter til isbitene stikker opp over vรฆsken
- Vri sitronskallet over glasset fรธr du slipper det ned i glasset
- Rydd opp etter deg. I lรธpet av den tiden det tar har din Gin og Tonic blitt kald
- Prรธvesmak og juster eventuelt mengden tonic og garnityr
Fรธlg oss pรฅ Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.
Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert pรฅ denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden mรฅ avtales pรฅ forhรฅnd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt pรฅ denne siden.
