SKOG Gin Oak Aged er en subtil gin, mild og rund, – som sin søster SKOG Gin ultra Pure. Denne fatlagrede varianten er likevel helt annerledes.
Denne Belgiske ginen er lagret på eikefat med krydder fra skogen sier produsenten, Belgian Spirits Company. De anbefaler å lagre den mørkt og tørt, utifra det kan vi tippe er det kanskje fordi at fargen kan blekne om den utsettes for lys. Dette er i så fall ikke uvanlig om ginen er helt naturlig.
SKOG Gin Oak Aged sies å være inspirert av en vandring i Flemske skoger, hvor man kan kjenne et hint av bjerkens aroma.
Smaks og duftnotater
Duften har umiddelbart et preg av stjerneanis, urter og karveaktig sitrus.
Smaken er først rund og preget av anis og milde skognoter, deriblant bjerk vil jeg anta. Jeg tror jeg vil driste meg til å si fløyelsmyk avslutning preget av mineralaktige jordnoter, einer og pepper.
Produsenten sier man skal kjenne aroma av bjerk også, jeg må si jeg tror jeg mer smaker bjerk enn lukter den.
Denne ginen du kan ha en liten isbit i – og nyte. Lage en veldig tørr Dry Martini og senke skuldrene. Eller kanskje en G&T med en litt tørr tonic og appelsinskall?
SKOG Gin Oak Aged
Beskrivelse
Kjente ingredienser
- Einer
- Bjørk
- Kornbasert sprit
- Sitrus
Duft
- Anis
- Skog
- Mose
- Einer
- Sitrus
Smak
- Anis
- Mineraler
- Einer
Ettersmak
- Jordnoter
- Bjørk
- Pepper
- Lang
Anbefalt tonic
- Eagle Tonic
- Ekobrybryggeriet Granskott Tonic
- Fever-Tree Premium Indian Tonic Water
- Franklin & Sons Natural Indian Tonic Water
- Kolonihagen Indian Tonic
- Three Cents Aegean Tonic
Anbefalt garnityr
- Appelsinskall
- Blåbær
- Granskudd