Bilde av en flaske med Beefeater Black London Dry Gin

Hva passer til Beefeater Black London Dry Gin

Beefeater Black London Dry Gin er basert på velkjente Beefeater London Dry Gin, men tilsatt timian og sitronverbena.

Innpakningen er også litt utradisjonell til Beefeater å være, med en sandblåst flaske med etikett i sort og gull. Beefeater Black London Dry Gin ble lansert i Spania i januar 2024. Vi fant denne flasken i Portugal, nøyaktig ett år etter lanseringen i Spania. Jeg vet ikke om den kommer til å bli tilgjengelig i flere land, men magefølelsen min sier at den uansett vil holde seg i Syd-Europa. Dette er dermed den perfekte ginen å kjøpe med seg hjem fra en sydentur.

Min første tanke etter å ha smakt den var at denne var perfekt i en Gin og Tonic og en hvit Negroni. Så langt har jeg hatt rett.

Duft- og smaksnotater

Duften er preget av einer og sitrus, men er kraftigere enn orginalen. Man kjenner med en gang at dette er noe annet enn originalen den er basert på, det er rett og slett mer av alt. Einer og sitrus kjennes også i smaken, men her gir timianen en litt urtete og jordlig smak i tillegg. Det er først i ettersmaken at den ekstra sitrusen kommer frem.

Beefeater Black London Dry Gin

Nøkkelord: Gin
Type: London Dry gin
Land: England
Produsent: James Burrough
Alkoholstyrke: 40%
Farge: Klar
Kalorier pr 4cl: 88kcal
Skriv ut
Forberedelser: 0 minutes
Tilberedning: 0 minutes
Beefeater Black London Dry Gin er basert på Beefeater London Dry Gin, men tilsatt timian og sitronverbena. Denne er kun tilgjengelig i Syd-Europa.

Mer informasjon

Produsent

Oppskrifter med Beefeater Black London Dry Gin

Gin fra samme produsent

Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.

Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Få en ukentlig oppsummering fra Alt om Gin hver fredag. Se et eksempel her.

Vi sverger på en G&T at vi aldri kommer til å dele e-post adressen din med andre.
Se våre personvernbetingelser.
2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.