Hanky Panky med Beefeater Gin er en spennende cocktail med gin, vermut og en liten mengde bitternoter. En drink du nipper til og nyter.
Historien om denne gรฅr helt tilbake til American Bar pรฅ The Savoy Hotel, og Ada Coleman pรฅ tidlig 1900-tallet. Oppskriften her er inspirert av en versjon i Charles H. Baker Jr. sin cocktailbok fra 1939.
Dette trenger du kanskje
*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene er du med pรฅ รฅ dekke kostnadene ved รฅ drive denne nettsiden, uten at det koster deg noe ekstra.
Hanky Panky med Beefeater Gin
Beskrivelse
Ingredienser
- 3 cl Beefeater London Dry Gin
- 3 cl Martini Rosso
- 3 ml Amaro di Angostura OBS: Millititer, ikke centiliter.
- Appelsinskall
Dette trenger du
Pynt med
Slik gรฅr du frem
- Sett glasset til kjรธling ved รฅ fylle det med isbiter og vann
- Vask frukten du skal bruke som garnityr
- Skrell ca 5cm med skall
- Ha noen isbiter i et rรธreglass
- Tilsett gin, vermut, og Amaro di Angostura
- Rรธr i ca 20 sekunder eller til cocktailen er kald
- Sil over i cocktailglass
- Pynt med appelsinskall
Likte du denne oppskriften pรฅ Hanky Panky med Beefeater Gin? Du finner flere oppskrifter med de samme ingrediensene ved รฅ klikke pรฅ de blรฅ linkene i oppskriften.
Fรธlg oss pรฅ Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.
Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert pรฅ denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden mรฅ avtales pรฅ forhรฅnd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt pรฅ denne siden.
