The London No1 Gin

Hva passer til The London No1 Gin

The London No1 Gin er en nydelig gin, bรฅde i farge og smak. Dette er en gin med et bredt smaksregister, som egner seg i alt fra en enkel Gin og Tonic til en mer komplisert gincocktail.

Dette er en gin jeg fรธrst kjรธpte pรฅ taxfree, da den kom der like etter lansering i 2013/14. Jeg tror at det som fanget min oppmerksomhet var fargen. Fargen er lys blรฅ, nesten over mot turkis. Produsenten er velkjente Thames Distillers Ltd, pรฅ vegne av eieren, Gonzalez Byass.

I tillegg til alle standard gin-ingredienser finner man i denne ogsรฅ kanel, lakris og kassia. Dette tror jeg er noe av รฅrsaken til at denne ginen er sรฅ anvendelig. Den fungerer veldig bra med appelsin, og er perfekt i en Negroni. Vi testet denne ogsรฅ med Aperol, noe som ble nesten magisk. Her kan du forvente mange oppskrifter etterhvert.

Duft- og smaksnotater

Sitrus og einer er det som dominerer i nesen. Duftene er klare og rene. De samme to ingrediensene er ogsรฅ de fรธrste smakene du kjenner, men sรฅ skjer det noe. Smaken gรฅr nemlig over til blomster og krydder. Det er et lite hint av appelsinskall. Ettersmaken er middels lang og middels kompleks. Einer, pepper, sitrus og florale, nesten litt sรธte smaker i avslutningen.

The London No1 Gin

Nรธkkelord: Gin
Land: England
Produsent: Thames Distillers Ltd
Alkoholstyrke: 47%
Farge: Lys blรฅ
Kalorier pr 4cl: 88kcal
Skriv ut
Forberedelser: 0 minutter
Tilberedning: 0 minutter
The London No1 Gin er en nydelig gin, bรฅde i farge og smak. Dette er en gin med mange smaker, som egner seg til bรฅde Gin og Tonic og cocktails.

Oppskrifter med The London No1 Gin

Fรธlg oss pรฅ Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.
Stรธtt oss med det som tilsvarer prisen pรฅ en flaske tonic.

Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert pรฅ denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden mรฅ avtales pรฅ forhรฅnd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt pรฅ denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Fรฅ en ukentlig oppsummering fra Alt om Gin hver fredag.

Vi sverger pรฅ en G&T at vi aldri kommer til รฅ dele e-post adressen din med andre.
Se vรฅre personvernbetingelser.

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for รฅ redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.