Lotherus Pink Gin

Hva passer til Lotherus Pink Gin

Lotherus Pink Gin er en relativt søt gin med smak av bringebær, litt pepret einer og krydder. Den er utviklet av Hunsfos Bryggeri sammen med Lothepus.

Dette er Lothepus sin andre gin. Du kan lese mer om Lothepus og Lotherus Classic Gin her. Lotherus Pink Gin er det vi vil kalle en klassisk rosagin. Den er relativt søt. Smakene er kraftige nok til at den tåler å bli lekt med.

Duft- og smaksnotater

Duften er søt og av bringebær, du kan ane et hint av einerbær.
I smaken er bringebærene akkompagnert av pepret einer og kvann. Ettersmaken er preget av kvann og einer.

Lotherus Pink Gin

Nøkkelord: Gin
Type: Pink gin
Land: Norge
Produsent: Hunsfos Bryggeri AS
Alkoholstyrke: 40%
Farge: Lys rosa
Kalorier pr 4cl: 88kcal
Skriv ut
Forberedelser: 0 minutter
Tilberedning: 0 minutter
Lotherus Pink Gin er en relativt søt gin med smak av bringebær, litt pepret einer og krydder. Den er utviklet av Hunsfos Bryggeri sammen med Lothepus.

Mer informasjon

Vinmonopolet
Produsent

Oppskrifter med Lotherus Pink Gin

Gin fra samme produsent

Følg oss på Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.
Støtt oss med det som tilsvarer prisen på en flaske tonic.

Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Få en ukentlig oppsummering fra Alt om Gin hver fredag.

Vi sverger på en G&T at vi aldri kommer til å dele e-post adressen din med andre.
Se våre personvernbetingelser.

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.