Red Snapper med Rutte Celery Gin er jo rett og slett en selvfølge å forsøke med en selleri-gin. Og det er veldig godt! Sellerien kommer godt frem, men tar ikke over.
Red Snapper er min favorittdrink på flyreiser – masse smak, litt snacks, og ikke noe kullsyre. Det kan dessuten nesten kalles sundt! Dessverre er det sjelden man får alt det gode tilbehøret på fly, men man kan drømme seg litt bort.
Er det slik at du foretrekker en limebåt her i stedet for sitron så skifter du selvsagt ut. Det går også an å ha en cocktailpinne med masse småsnacks på, sølvløk, småtomater eller cocktailpølse – alt er egentlig lov.

Red Snapper med Rutte Celery Gin
Beskrivelse
Ingredienser
- 5 cl Rutte Celery Gin
- 15 cl Tomatjuice
- 2-4 dash Worchesterchire Sauce etter smak
- 1-4 dash Tabasco etter smak
- 2 Sitronbåt
- 1 Cocktailpinne med assortert garnityr etter smak og beholdning
- 1 Stangselleri
Dette trenger du
- Rutte Celery Gin
- Målebeger
- Stort Glass
- Barskje
- Isbiter
- Tomatjuice
- Sitron
- Stangselleri
- Coctailpinne
- Salt og pepper
Pynt med
Slik går du frem
- Gjør klart garnityret; skjær opp to båter sitron. Den ene skal brukes som garnityr, den andre skal saften klemmes i drinken om du liker det slik.
- Mål opp gin og tomatjuice i glasset. Ha i sausene etter smak. Kvern i salt og pepper etter smak. Klem i saften av en båt sitron om du liker smaken av det.
- Fyll i isbiter, og stikk en stilk stilkselleri ned i drinken. Bruk denne som rørepinne og bland med noen runder.
- Legg i en båt sitron som pynt.
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, Pinterest og Twitter.
