En Negroni med Spirit of Hven Organic Gin er en god cocktail, gitt at du har de rette ingrediensene. Her kan vi avsløre hva det er. Vermut: Cinzano Rosso. Bitter: Campari Bitter. Blandingsforhold: Like deler. Garnityr: Appelsinskall.
Dette trenger du kanskje
*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene er du med på å dekke kostnadene ved å drive denne nettsiden. Dette kan du gjøre uten at det koster noe ekstra.
Til hjemmebaren skal der selvfølgelig også være et målebeger så drinken blir helt perfekt.
Her får du både en sitrusskreller og en zester, til prisen for én. Softgrip håntak. Blad i rustfritt stål. Tåler oppvaskmaskmaskin.
Tidløse glass fra Nachtmanns serie Highland. Glassene passer like fint til vann som til whisky eller Negroni. Glassene har forskjellige mønster, som en ekstra flott detalj. Diameter: 8,2 cm.
Høyde: 10,2 cm. Tåler oppvaskmaskin.
Negroni med Spirit of Hven Organic Gin
Beskrivelse
Ingredienser
- 3 cl Spirit of Hven Organic Gin
- 3 cl Cinzano Rosso
- 3 cl Campari Bitter
- Applesinskall
Slik går du frem
- Ha noen isbiter i et rocks-glass
- Tilsett gin, vermut, og Campari
- Rør i ca 20 sekunder eller til cocktailen er helt kald.
- Pynt med appelsinskive
Likte du denne oppskriften på Negroni med Spirit of Hven Organic Gin? Du finner flere oppskrifter med de samme ingrediensene ved å klikke på de blå linkene i oppskriften.
Derfor skal du bruke skallet fra sitrusfrukter i drinken
Glem den velkjente sitronskiven. Legg bort kniven, og finn frem potetskrelleren. Du kan lese mer om dette i artikkelen under.

Hvordan og hvorfor bruke sitrusskall i drinker
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.
Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.