Hanky Panky med The Botanist Gin er en nydelig og litt lettere utgave av denne ikoniske gincocktailen. Amaro di Angostura tilfører deilige kryddertoner.
Dette trenger du kanskje
*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene er du med på å dekke kostnadene ved å drive denne nettsiden. Dette kan du gjøre uten at det koster noe ekstra.
Stilsikre cocktailglass som passer perfekt til en Martini. Rommer: 16,5 cl.
Høyde: 14 cm. Diameter: 10,3 cm. Tåler oppvaskmaskin.
Cocktailglass med et vakkert, utskåret mønster. Glassene er produsert i økovennlig krystallglass uten giftige tilsetningsstoffer. Glassene tåler maskinvask dersom du kjører dem på glassprogrammet. Produsenten gir dem 2 års garanti mot tåkete glass ettersom de er så sikre på holdbarheten. Det betyr at du kan være trygg på at glassene holder seg krystallklare og vakre i lang tid. Høyde: 18cm. Diameter: 11cm. Tar 22cl.
Hanky Panky med The Botanist Gin
Beskrivelse
Ingredienser
- 3 cl The Botanist Gin
- 3 cl Regal Rough Wild Rosé Vermouth
- 3 ml Amaro di Angostura OBS: Millititer, ikke centiliter.
- Appelsinskall
Dette trenger du
Pynt med
Slik går du frem
Likte du denne oppskriften på Hanky Panky med The Botanist Gin? Du finner flere oppskrifter med de samme ingrediensene ved å klikke på de blå linkene i oppskriften.
Derfor skal du bruke skallet fra sitrusfrukter i drinken
Glem den velkjente sitronskiven. Legg bort kniven, og finn frem potetskrelleren. Du kan lese mer om dette i artikkelen under.

Hvordan og hvorfor bruke sitrusskall i drinker
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.
Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.