Dry Negroni med Sabatini Gin er en litt lettere utgave av en klassisk Negroni. Her bytter man nemlig ut den sรธte, rรธde vermuten med en tรธrr, hvit vermut. Resultatet er at ginen fรฅr litt mer plass. Sabatini Gin er en nydelig gin, men den blir dessverre litt borte i en klassisk Negroni. I en Dry Negroni, der kommer den helt til sin rett.
Dette trenger du kanskje
*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene, er du med pรฅ รฅ dekke kostnadene ved รฅ drive denne nettsiden. Dette kan du gjรธre uten at det koster noe ekstra.
Dry Negroni med Sabatini Gin
Beskrivelse
Ingredienser
Dette trenger du
Pynt med
- Amaro Ramazzotti
- Appelsinskall
- Gin og Tonic med Koster Ekologisk Gin Flรคrd
- Koster Ekologisk Gin Flรคrd
- The Yacht Club Riviera Dry Gin
Slik gรฅr du frem
- Ha noen isbiter i et rocks-glass
- Tilsett gin, vermut, og bitter
- Rรธr forsiktig i glasset sรฅ det blander seg godt.
- Fyll opp med is til isbitene stikker opp av vรฆsken
- Pynt med appelsinskall
Les mer om Negroni
Likte du denne oppskriften pรฅ Dry Negroni med Sabatini Gin? Du finner flere oppskrifter med de samme ingrediensene ved รฅ klikke pรฅ de blรฅ linkene i oppskriften.
Derfor skal du bruke skallet fra sitrusfrukter i drinken
Glem den velkjente sitronskiven. Legg bort kniven og finn frem potetskrelleren. Du kan lese mer om dette i artikkelen under.
Hvordan og hvorfor bruke sitrusskall i drinker
Fรธlg oss pรฅ Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.
Stรธtt oss med det som tilsvarer prisen pรฅ en flaske tonic.
Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert pรฅ denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden mรฅ avtales pรฅ forhรฅnd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt pรฅ denne siden.
