The Yacht Club Riviera Dry Gin er en klassisk gin med et floralt tilsnitt. Smakene er lette og gode. Munnfølelsen er bløt og deilig. “Middelhavet i et glass” er en god oppsummering.
Dette er en gin som egner seg alene, over is. Da kommer alle smakene svært godt frem. Den er utsøkt god i en Dry Martini. Vi har laget flere gode hvite Negronier med denne. Den egner seg også i en klassisk Negroni, men her er det litt mer krevende å finne en vermut og bitter som lar smakene i ginen komme frem. I en Gin og Tonic er Fever-Tree Mediterranean Tonic Water den perfekte tonicen.
Denne ginen kom på Vinmonopolet i mai 2025.
En unik produksjonsprosess
The Yacht Club Riviera Dry Gin er ikke laget i en håndvending. Den består av ni forskjellige ingredienser. Disse fermenteres separat i 90 dager. Ingrediensene blir deretter kaldpresset før de blandes sammen og destilleres. Jeg kan faktisk ikke huske å ha hørt om noe lignende. Ingredienslisten er en hemmelighet, men vi klarte å få verifisert fire av ni ingredienser. Se under.
“Denne ginen smaker som Middelhavet i et glass”
Duft- og smaksnotater
I nesen kjenner man milde dufter av einer, sitrus, lavendel og salvie. Smaken starter med mengder av frisk sitrus. Dette går over til urter og krydder, noe som også preger ettersmaken. Mynte og krydder ligger igjen lenge.
The Yacht Club Riviera Dry Gin
Beskrivelse
Duft
- Einer
- Sitrus
- Lavendel
Smak
- Sitrus
- Urter
- Krydder
Ettersmak
- Urter
- Krydder
- Mynte
Anbefalt tonic
- Double Dutch Indian Tonic Water
- Double Dutch Skinny Tonic Water
- Fever-Tree Premium Indian Tonic Water
- Galvanina Classic Tonic
- Galvanina Italian Tonic
- Schweppes Indian Tonic Water
- Schweppes Indian Tonic Water Zero
- Schweppes Premium Mixers Tonic Original
- The Headless Horseman original indian tonic water
- Thomas Henry Tonic Water
- Three Cents Dry Tonic
- Three Cents Tonic Water
- Tundra Tonic Water Original
Anbefalt garnityr
- Sitronskall
- Mynte
Mer informasjon
Oppskrifter med The Yacht Club Riviera Dry Gin
Andre produkter fra samme produsent
Vi tester The Yacht Club Dry Martini Riva Dolce
Vi tester The Yacht Club Negroni
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.
Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.

