Arctic Blue Gin er en gin fra nord i Karelia, Finland. Den gir deg skandinavisk natur destillert. Frisk duft av blåbærbusker og bær, einer og duggfriske granskudd.
Produsenten anbefaler denne servert i Gin & Tonic, og Negroni. De har laget forslag med hvit grapefrukt juice. Lemongrass Sour høres veldig godt ut, og en variant av Aviation med blåbær likør. Forslaget til garnityr går i retningen av blåbær i de aller fleste varianter. Gibson martini er også foreslått og det tror jeg nok vil passe strålende. Produsenten mener også at den kan serveres ren med en isbit.
Ginen er ikke filtrert, så du kan oppleve at den blir litt cloudy når du har i tonic.
Duft- og smaksnotater
Duften minner om fjelluft og skogsterreng, du kjenner duften av blåbær busker og skogsterreng, einer og litt sitrus. Smaken er krydret med einer, jordlige noter og det jeg nok vil tolke som blåbærlyng. Krydret jordlig, og veldig nordisk. Jeg kjenner meg helt hensatt til barndommens skogstur. Ettersmaken er middels lang, og preget av einer, sitrus, og krydder.
Arctic Blue Gin
Beskrivelse
Kjente ingredienser
- Einer
- Blåbær antagelig både bær, blader og grener
- Gran
- Koriander
- Sitronskall
- Kvann
- Kornbasert sprit
Duft
- Sitrus
- Einer
Smak
- Einer
- Sitrus
- Krydder
Ettersmak
Anbefalt tonic
- 1724 Tonic Water
- Artisan Classic London Tonic
- Double Dutch Elderflower Tonic
- Double Dutch Indian Tonic Water
- Double Dutch Skinny Tonic Water
- Bareksten Premium Indian Tonic Water
- Fever-Tree Premium Indian Tonic Water
- Double Dutch Cranberry & Ginger Tonic Water
- Schweppes Indian Tonic Water
- Schweppes Premium Mixers Tonic Original
- Schweppes Pink Tonic Zero
- The Headless Horseman pink grapefruit tonic water
- Thomas Henry Tonic Water
- Tundra Pink Grapefrukt Tonic
- Tundra Indian Tonic Water
- Ørn Craft Pink Grapefruit Tonic
Anbefalt garnityr
- Sitronskall
- Blåbær
Mer informasjon
Oppskrifter med Arctic Blue Gin
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.
Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.