All About Old Tom Gin er en svensk Old Tom-gin med balansert sødme som passer i både Gin og Tonic og klassiske cocktails.
Gitt Old Tom-stilens historiske tilknytning til klassiske cocktails, passer All About Old Tom Gin naturlig i disse:
- Gin og Tonic – produsentens egen anbefaling; velg gjerne en mildere, mindre bitter tonic som lar den avrundede sødmen komme til sin rett.
- Tom Collins – gin, sitronjuice, sukkerlake og soda. Denne drinken er historisk tett knyttet til Old Tom-stilen, og sødmen i ginen spiller godt sammen med sitronens syre.
- Gin Sour – sitrus og sukkerlake balanserer godt mot ginens krydder- og urtepreg.
- Martinez – Old Tom, søt vermouth, maraschino-likør og et par dasher bitter, for den som ønsker en mer klassisk, søtlig cocktail.
All About Old Tom Gin er et godt eksempel på hvordan Old Tom-stilen har beveget seg fra å være et nisjeprodukt for cocktailentusiaster til å bli en del av mer kommersielle, bredt tilgjengelige gin-serier. Med en avrundet sødme, klassiske botanicals og en fornuftig prisklasse er dette en gin som fungerer fint i en Gin og Tonic eller en Tom Collins for deg som vil prøve stilen uten å måtte gjøre et innhugg i lommeboken.
Duft- og smaksnotater
Duften er dominert av klassiske elementer som einer og sitrus. I bakgrunnen kjennes en floral sødme. Smaken starter med einer og sitrus. Deretter kommer urter og floral hylleblomst. I ettersmaken kommer hylleblomsten mer frem, og det hele avsluttes med en lang og floral sødme.
All About Old Tom Gin
Beskrivelse
Kjente ingredienser
- Einer
- Sitrus
- Urter
- Krydder
- Kornbasert sprit
Duft
- Einer
- Sitrus
- Floral
Smak
- Einer
- Sitrus
- Urter
- Hylleblomst
Ettersmak
- Hylleblomst
- Sødme
Anbefalt tonic
- Birdcage Indian Tonic Zero Sugar
- Double Dutch Indian Tonic Water
- Double Dutch Riviera Tonic
- Double Dutch Skinny Tonic Water
- Fentimans Connoisseurs Tonic Water
- Fever-Tree Elderflower Tonic Water
- Fever-Tree Mediterranean Tonic Water
- Fever-Tree Premium Indian Tonic Water
- Fever-Tree Spanish Clementine Tonic Water
- Galvanina Classic Tonic
- Schweppes Indian Tonic Water
- Schweppes Premium Mixers Tonic Original
- Swedish Tonic Water Elderflower
- Swedish Tonic Water Rosemary
- The Headless Horseman orange blossom tonic water
- The Headless Horseman original indian tonic water
- Thomas Henry Dry Tonic
- Thomas Henry Tonic Water
- Three Cents Dry Tonic
- Three Cents Tonic Water *Favoritt
- Tundra Indian Tonic Water
Anbefalt garnityr
- Appelsinskall
- Dehydrert appelsin
- Hylleblomst
- Rosmarin
Annet
- Artisan Bubbly Soda Water
- Artisan Fiery Ginger Beer
- Double Dutch Ginger Beer
- Double Dutch Soda Water
- Fentimans Ginger Beer
- Fentimans Mandarin and Seville Orange Jigger
- Fentimans Soda Water
- Fever-Tree Premium Ginger Beer
- Schweppes Premium Mixers Ginger Beer & Chili
- Fever-Tree Premium Soda Water
- Galvanina Ginger Beer
- Schweppes Soda Water
- Thomas Henry Ginger Beer
- Thomas Henry Soda Water
- Three Cents Ginger Beer
- Two Cents Plain Soda (Three Cents)
Mer informasjon
Oppskrifter med All About Old Tom Gin
Gin fra samme produsent
Følg oss på Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.
Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.



