Hvit Negroni med Granddad Jack’s Two Pencils Gin er balansert og spennende. Luxardo Bitter Bianco er en bitter med mye sødme, og dermed balanserer det hele.
Dette trenger du kanskje
*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene, er du med på å dekke kostnadene ved å drive denne nettsiden. Dette kan du gjøre uten at det koster noe ekstra.
Hvit Negroni med Granddad Jack’s Two Pencils Gin
Beskrivelse
Ingredienser
- 3 cl Granddad Jack’s Two Pencils Gin
- 3 cl Sacred English Amber Vermouth
- 3 cl Luxardo Bitter Bianco
- Appelsinskall
Dette trenger du
- Granddad Jack’s Two Pencils Gin
- Sacred English Amber Vermouth
- Luxardo Bitter Bianco
- Appelsin
- Isbiter
- Rocks-glass
- Målebeger
- Potetskreller
Pynt med
Slik går du frem
- Ha noen isbiter i et rocks-glass
- Tilsett gin, vermut, og bitter
- Rør forsiktig i glasset så det blander seg godt.
- Fyll opp med is til isbitene stikker opp av væsken
- Pynt med appelsinskall
Likte du denne oppskriften på Hvit Negroni med Granddad Jack’s Two Pencils Gin? Du finner flere oppskrifter med de samme ingrediensene ved å klikke på de blå linkene i oppskriften.
Derfor skal du bruke skallet fra sitrusfrukter i drinken
Glem den velkjente sitronskiven. Legg bort kniven og finn frem potetskrelleren. Du kan lese mer om dette i artikkelen under.
Hvordan og hvorfor bruke sitrusskall i drinker
Følg oss på Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.
Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.
