Hanky Panky med Portobello Road Gin er en klassisk utgave av en Hanky Panky. Vi har valgt å burke Luxardo Fernet Amaro fordi denne er litt mindre bitter enn originalen.
Dette trenger du kanskje
*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene, er du med på å dekke kostnadene ved å drive denne nettsiden. Dette kan du gjøre uten at det koster noe ekstra.
Maya måleglass fra Dorre er den perfekte løsningen når du ønsker å forbedre hjemmebaren din og løfte drinkene til nye høyder. Dette stilige måleglasset i rustfritt stål gir deg presise målinger på både 4 og 6 centiliter, slik at du kan lage drinkene dine akkurat slik du vil ha dem. Et essensielt verktøy for enhver cocktailentusiast som ønsker å ta bartendingen til neste nivå.
Hanky Panky med Portobello Road Gin
Beskrivelse
Ingredienser
- 3 cl Portobello Road Gin No. 171
- 3 cl Martini Riserva Speciale Rubino
- 3 ml Luxardo Fernet Amaro OBS: Millititer, ikke centiliter.
- Appelsinskall
Dette trenger du
Pynt med
Slik går du frem
Likte du denne oppskriften på Hanky Panky med Portobello Road Gin? Du finner flere oppskrifter med de samme ingrediensene ved å klikke på de blå linkene i oppskriften.
Derfor skal du bruke skallet fra sitrusfrukter i drinken
Glem den velkjente sitronskiven. Legg bort kniven, og finn frem potetskrelleren. Du kan lese mer om dette i artikkelen under.

Hvordan og hvorfor bruke sitrusskall i drinker
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.
Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.