Gin og Tonic Tanqueray Ten

Gin og Tonic med Tanqueray No. Ten London Dry Gin

Det spesielle med รฅ lage en Gin og Tonic med Tanqueray No. Ten London Dry Gin er at du mรฅ vรฆre forsiktig med garnityret. Kanskje velger du bort garnityret.

Tanqueray No. Ten London Dry Gin er sรฅ fantastisk at jeg av og til drikker denne uten annet tilbehรธr enn isbiter. I denne Gin og Tonic varianten har vi brukt en liten stripe med grapefruktskall og Fever-Tree Mediterranean Tonic Water. Skรฅl!

Dette trenger du kanskje

*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene, er du med pรฅ รฅ dekke kostnadene ved รฅ drive denne nettsiden. Dette kan du gjรธre uten at det koster noe ekstra.

Pro Zester fra Zwilling
150,00

Laget i rustfritt stรฅl. Ergonomisk hรฅndtak som passer godt i hรฅnden. Tรฅler oppvaskmaskmaskin. Lengde: 17 cm

Se mer *
*Hvis du handler noe ved bruk av denne linken er du med pรฅ รฅ dekke kostnadene ved รฅ drive denne nettsiden, uten at det koster deg noe ekstra.

Gin og Tonic med Tanqueray No. Ten Gin

Nรธkkelord: GT

Slik gรฅr du frem

  • Vask og tรธrk frukten du skal bruke
  • Fyll glasset med isbiter
  • Mรฅl opp gin og tonic. Hell dette i glasset
  • Bruk en zester til รฅ skjรฆre en liten bit grapefruktskall som du stikker ned i glasset
  • Rydd opp etter deg. I lรธpet av den tiden det tar har din Gin og Tonic blitt kald
  • Prรธvesmak og juster eventuelt mengden tonic og garnityr
Skriv ut
Tilberedning: 5 minutter
Total tid: 5 minutter

Likte du denne oppskriften pรฅ Gin og Tonic med Tanqueray No. Ten London Dry Gin? Du finner flere oppskrifter med de samme ingrediensene ved รฅ klikke pรฅ de blรฅ linkene i oppskriften.

Derfor skal du bruke skallet fra sitrusfrukter i drinken

Glem den velkjente sitronskiven. Legg bort kniven og finn frem potetskrelleren. Du kan lese mer om dette i artikkelen under.

hvorfor sitrusskall i drinker

Hvordan og hvorfor bruke sitrusskall i drinker

Hvorfor bruker vi som oftest sitrusskall i vรฅre drinker? Det er flere รฅrsaker til dette. Fรธrst og fremst fordi det gir mer smak og mindre syrlighet enn om du bruker ... Les mer

Fรธlg oss pรฅ Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.

Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert pรฅ denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden mรฅ avtales pรฅ forhรฅnd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt pรฅ denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Fรฅ en ukentlig oppsummeringย fra Alt om Ginย hver fredag. Se et eksempel her.

Vi sverger pรฅ en G&T at vi aldri kommer til รฅ dele e-post adressen din med andre.
Se vรฅre personvernbetingelser.

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for รฅ redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.