Gin og Tonic med Brygga Bränneri Lilla London Gin er kåret til Sveriges beste Gin og Tonic med Schweppes i 2021. Prøv så skjønner du det.
Vi har laget kuler av melon og en lang strimmel med agurk uten å få med frøene. Veldig mye av smaken i agurk sitter i frøene. Dersom du bruker skiver på tvers av agurken må du bruke mye mindre agurk, ellers får du en GT som smaker bare agurk. Vi brukte Guantalope melon her som har orange fruktkjøtt, men Galiamelon eller Piel de Sapo som har lett grønnlig kjøtt vil fungere minst like bra. Vi brukte kulejern for å lage kulene. Mynteblader til denne ginen er helt perfekt, da den inneholder mye mynte.
Har du ikke melon eller agurk er denne ginen god med bare mynte også.
Dette trenger du kanskje
*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene er du med på å dekke kostnadene ved å drive denne nettsiden, uten at det koster deg noe ekstra.
Gin og Tonic med Brygga Bränneri Lilla London Gin
Beskrivelse
Ingredienser
- 4 cl Brygga Bränneri Lilla London Gin
- 8 cl Schweppes Indian Tonic Water
- Melonkuler
- Agurk
- Mynte
Dette trenger du
- Brygga Bränneri Lilla London Gin
- Schweppes Indian Tonic Water
- Målebeger
- Ostehøvel
- Copa glass
- Agurk
- Mynte
- Isbiter
- Melon
Pynt med
- Agurk
- Mynte
- Melonkuler
Slik går du frem
- Skjær en skive agurk på langs med ostehøvel. Legg den i glasset før du har i isbiter. Dersom du vil bruker skiver på tvers så frøene blir med bør du ikke bruke mer enn 2-3 små skiver.
- Legg noen friske mynteblader og melonkuler innimellom isbitene mens du fyller de i. 3-4 melonkuler holder nok totalt i drinken. Spar evt en av de til pynt på toppen
- Mål opp gin og tonic. Hell dette i glasset
- Legg evt en av melonkulene i toppen.
- Legg en pen myntekvast på toppen. Gi den et lett dask for å aktivere duften.
- Rydd opp etter deg. I løpet av den tiden det tar har din Gin og Tonic blitt kald
- Prøvesmak og juster eventuelt mengden tonic og garnityr
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.
Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.