Dette er noen ideer til gin-drikker når du fortjener noe godt. Kanskje har forkjølelsen tatt deg, og du kjenner du trenger litt varme? Eller du kjenner deg veldig varm og trenger noe forfriskende?
I alle fall – du fortjener sikkert noe godt. Som en av mine sjefer en gang sa da jeg var forkjølet; «Det er det beste som ikke hjelper!»
Jeg tror det å finne noe positivt i en ellers kjip situasjon kan hjelpe, og verre blir det i alle fall ikke. Ta bare hensyn til at man ikke bør overdrive alkoholinntaket om man ellers er dårlig – derfor bør en viss grad av fornuft utvises.
Under finner du noen ideer til nytelse av varme og kalde typer.

Man er ofte omgitt av sitrusfrukter, og noen av disse kan du presse, varme opp med litt gode krydder, blande med Beefeater og Padro & Co Vermut for sødme, og voilà – en perfekt varmende drink.
Her er oppskriften;
Presset sitrus; jeg brukte rosa grapefrukt, appelsin og mandariner, jeg vil anbefale at du bruker det du har. Ca 2,5 dl holder til 2 gode kopper. Jeg hadde i afrikansk pepper, mandarinpepper, kanel og honning. Du kan godt også bruke ingefær, nellikspiker, allehånde, eller muskat. Avhengig av hva du liker.
1-2 cl gin, og samme mengde søt vermut helles i koppen først, før du fyller i den varme fruktjuicen og noe av krydderne som garnityr. Har du ikke søt vermut kan du bruke mer honning for å få den sødmen du liker.
God nytelse!
En samling varme og kalde drikker som er perfekte i romjulen finner du under:
14 varme og kalde gin-drinker som er perfekte til jul og vinter
Forkjølet?
Er du en av de mange som har fått en forkjølelse er det godt med noe som virkelig smaker. Da kan vi anbefale en Gin Buck, gin og ingefærøl. Det er forfriskende og godt, og her må du selvsagt velge en ingefærøl eller ingefær ale som du liker, det finnes både milde og kraftige, også noen med litt ekstra pepper for mer futt. Her får du et eksempel, så har du litt å planlegge utifra.
Litt trist? Da må man se etter en grunn til å le.
Siden vi er for gin, og dermed alt som har med gin å gjøre, er ginhumor lett å ty til. God latter og fortsatt god romjul!
Ginhumor – livet er bedre når du ler
Ser du etter noe godt som passer til den ginnen du har kan du se et større utvalg gin og forslag for de her.
Er du på jakt etter en oppskrift på gin-drikker når du fortjener noe godt kan du titte her.
