Avezza Vermouth di Torino Rosso er en velbalansert håndverksvermut fra Torino. Her finner du noter av vanilje, rabarbra, kanel og julekrydder.
Den inneholder 25 botaniske ingredienser i en vinbase fra Piemonte. Det er kun et fåtall av ingrediensene som vi har klart å verifisere. Uansett er denne en fantastisk god vermut, også helt alene.
Duft og smaksnotater
Duften er julekrydder og gløgg med hint av nellik.
Smaken er mye mer kompleks. Julekrydder, rødvin, balansert bitterhet fra rabarbra. Det hele oppleves veldig godt integrert. Slutten av ettersmaken er bakepulver og vanlije.
Avezza Vermouth di Torino Rosso
Beskrivelse
Duft
- Julekrydder
- Nellik
- Gløgg
Smak
- Julekrydder
- Rødvin
- Rabarbra
- Bakeverk
Ettersmak
- Bakepulver
- Vanilje
Mer informasjon
Oppskrifter med Avezza Vermouth di Torino Rosso
Produkter fra samme produsent
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.
Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.