Harahorn Orange Dry Gin og Solo passer perfekt sammen. Med appelsinskall og Kvikklunch som garnityr passer også denne drinken perfekt i solveggen i påsken.
Dette trenger du kanskje
*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene er du med på å dekke kostnadene ved å drive denne nettsiden, uten at det koster deg noe ekstra.
Harahorn Orange Dry Gin og Solo
Beskrivelse
Ingredienser
- 4 cl Harahorn Orange Dry Gin
- 8 cl Solo
- Appelsinskall
- Kvikklunsj
Dette trenger du
Pynt med
- Appelsinskall
- Kvikklunsj
Slik går du frem
- Mål opp gin og Solo. Hell dette i glasset
- Fyll opp med isbiter
- Skjær av 5 cm av skallet du skal pynte med. Brekk av en stav fra kvikklunsjen
- Vri skallet over glasset for å få ut oljene. Legg så skallet og Kvikklunsjen i glasset
Likte du denne oppskriften på Harahorn Orange Dry Gin og Solo? Du finner flere oppskrifter med de samme ingrediensene ved å klikke på de blå linkene i oppskriften.
Derfor skal du bruke skallet fra sitrusfrukter i drinken
Glem den velkjente sitronskiven. Legg bort kniven, og finn frem potetskrelleren. Du kan lese mer om dette i artikkelen under.
Hvordan og hvorfor bruke sitrusskall i drinker
Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.
Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.