Wettre Purple Haze Forest Berries Gin med Bitter Lemon

Wettre Purple Haze Forest Berries Gin med Bitter Lemon

Wettre Purple Haze Forest Berries Gin med Bitter Lemon er en nydelig balansert drink. Her får du søte bær kombinert med syrligheten fra Thomas Henry Bitter Lemon.

Legg merke til at vi har brukt litt mindre av mixeren her enn vi pleier. Du vil jo beholde smaken av ginen også.

Dette trenger du kanskje

*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene er du med på å dekke kostnadene ved å drive denne nettsiden, uten at det koster deg noe ekstra.

Wettre Purple Haze Forest Berries Gin med Bitter Lemon

Nøkkelord: Gin & annet

Slik går du frem

  • Mål opp gin og mixer. Hell dette i glasset
  • Fyll opp med isbiter til isbitene stikker opp over væsken.
  • Legg i 3-5 bjørnebær. Juster etter smak.
  • Rydd opp etter deg. I løpet av den tiden det tar har drinken din blitt kald
  • Prøvesmak og juster eventuelt mengden tonic og garnityr
Skriv ut
Tilbredning: 5 minutes
Total tid: 5 minutes
Wettre Purple Haze Forest Berries Gin med Bitter Lemon er en nydelig balansert drink. Her får du søte bær kombinert med syrlig bitter lemon.

Likte du denne oppskriften på Wettre Purple Haze Forest Berries Gin med Bitter Lemon? Du finner flere oppskrifter med de samme ingrediensene ved å klikke på de blå linkene i oppskriften.

Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.

Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Få en ukentlig oppsummering fra Alt om Gin hver fredag. Se et eksempel her.

Vi sverger på en G&T at vi aldri kommer til å dele e-post adressen din med andre.
Se våre personvernbetingelser.
1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.