I Brockmans Gin Orange Kiss og ingefærøl får du en frisk drink med gode appelsin-noter, frisk ingefær og litt sødme fra appelsinen som garnityr. Dette er rett og slett kjempegodt. Skål!
Dette trenger du kanskje
*Hvis du handler noe ved bruk av disse linkene, er du med på å dekke kostnadene ved å drive denne nettsiden. Dette kan du gjøre uten at det koster noe ekstra.
Spiss skrellekniv med svart nylonskaft, bladlengde 10 cm.
En hendig grønnsakskniv som er smidig og meget lett å jobbe med på kjøkkenet. Skrellekniven blir et bra supplement til de store kokkeknivene i kjøkkenskuffen.
Kan vaskes i oppvaskmaskin men håndvask anbefales.
I Brockmans Gin Orange Kiss og ingefærøl
Beskrivelse
Ingredienser
Dette trenger du
Pynt med
Slik går du frem
- Mål opp gin og mixer. Hell dette i glasset
- Fyll opp med isbiter til isbitene stikker opp over væsken
- Legg appelsinbåten i glasset
- Rydd opp etter deg. I løpet av den tiden det tar har drinken din blitt kald
- Prøvesmak og juster eventuelt mengden mixer og garnityr
Likte du denne oppskriften på Brockmans Gin Orange Kiss og ingefærøl? Du finner flere oppskrifter med de samme ingrediensene ved å klikke på de blå linkene i oppskriften.
Følg oss på Bluesky, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Threads, X og YouTube.
Med mindre noe annet er oppgitt, er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.
