Oslo Ginfestival 2022 - i bilder

Oslo Ginfestival 2022 – i bilder

Oslo Ginfestival 2022 er over, men minnene har vi fortsatt med oss. Her har vi samlet et knippe bilder fra helgen 10-11 juni.

Det er deilig å kunne være på ginfestival igjen, denne gangen med skikkelige glass. Det var jo en ginfestival i Oslo i 2021 også, men da var det fortsatt plastglass. Ting var litt preget av logistikkproblemer, og folk var fortsatt litt forsiktige. I år var vil tilbake til normalen.

Selv fikk vi med oss en fullpakket lørdag og masterclass med selveste Desmond Payne, Master Distiller hos ikke helt ukjente Beefeater. Han har vi senere besøkt, og det kan du lese om her.

Capetown Gin
Cape Wine Imports, importøren av Cape Town Gin deltok på sin første ginfestival. (Bilde: Bjørn Christian Finbråten)
Gunpowder Irish Gin
Paul importerer mange spennende gin. Gunpowder Irish Gin, Palma Gin og min egen favoritt, Sixling. (Bilde: Bjørn Christian Finbråten)
Monkey 47 Gin
Monkey 47 Gin blir aldri feil. (Bilde: Anett Finbråten)
Beefeater Gin
Beefeater er så mye mer enn deres velkjente London Dry Gin. (Bilde: Anett Finbråten)
Herbarium Gin. Oslo Ginfestival 2022
På standen til Berentsen, som produserer både The Headless Horseman tonic og Herbarium Gin, er det aldri kjedelig. (Bilde: Anett Finbråten)
Det Norske Brenneri
På standen til Det Norske Brenneri var det bare brede smil – og en mengde gode gin, som for eksempel Harahorn Gin og Lyng Gin. (Bilde: Anett Finbråten)
Wolfrest Gin
Destillatøren av italienske Wolfrest Gin, til venstre, hadde tatt turen til Norge for å promotere sine to gin, den ene med hvite trøfler. (Bilde: Anett Finbråten)
Fever-Tree Tonic. Oslo Ginfestival 2022
Fever-Tree hadde en innbydende stand med klappstoler og egen Instabooth. (Bilde: Anett Finbråten)
Portofino Dry Gin
Importøren av Portofino Dry Gin viser stolt frem den nye familiepakningen. (Bilde: Bjørn Christian Finbråten)
Chair Cocktailbar Jesper Høst
Jesper Høst er som alltid blid, her på standen til Chair Cocktailbar som hadde et variert utvalg av Bombay Gin. (Bilde: Anett Finbråten)
The Botanist Gin og DJ på Oslo Ginfestival 2022.
Enhver ginfestival med respekt for seg selv stiller selvfølgelig med egen DJ. Under ser du standen til The Botanist Gin. (Bilde: Bjørn Christian Finbråten)

Følg oss gjerne på Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, X og Youtube.

Med mindre noe annet er oppgitt er all tekst og alle bilder publisert på denne nettsiden utarbeidet av personene bak Alt om Gin. Alt bruk av innhold fra denne nettsiden må avtales på forhånd. Vi tillater gjerne sitering av innhold, forutsatt at altomgin.no er oppgitt som kilde og at det linkes til altomgin.no. Ta kontakt via epostadressen angitt på denne siden.

Likte du denne artikkelen?

Få en ukentlig oppsummering fra Alt om Gin hver fredag. Se et eksempel her.

Vi sverger på en G&T at vi aldri kommer til å dele e-post adressen din med andre.
Se våre personvernbetingelser.
1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.